Atsakingo skolinimosi patarimai

Paskolos ėmimas dažnai gali būti tinkamas pasirinkimas perkant didelius pirkinius, dengiant netikėtas išlaidas ar konsoliduojant turimas skolas. Tačiau, jei paskolos nėra tinkamai valdomos, jos gali greitai sukelti finansinių sunkumų ir įsiskolinimų. Laimei, yra keletas veiksmų, kurių paskolos gavėjai gali imtis, kad paskola netaptų našta. Šiame straipsnyje bus nagrinėjami įvairūs būdai, kaip sumažinti riziką prisiimti per daug skolų ir užtikrinti, kad bet kokia paimta paskola būtų valdoma ir naudinga.

Palūkanų normų supratimas

Vienas iš svarbiausių aspektų, į kurį reikia atsižvelgti imant paskolą, yra skolintojo taikoma palūkanų norma. Paprastai skolintojai taiko didesnes palūkanų normas paskolos gavėjams, kurių kredito balai yra prastesni arba kurie turi sukaupę mažiau pinigų kaip užstatą. Tai reiškia, kad būsimiems paskolos gavėjams svarbu suprasti, kokią įtaką jų kredito balas turi jų galimybėms skolintis pinigų už prieinamą palūkanų normą. Taip pat labai svarbu, kad paskolos gavėjai suprastų, kaip veikia palūkanų normos ir kokią įtaką jos daro bendrai grąžintinai sumai per tam tikrą laiką.

Tinkamo skolintojo pasirinkimas

Imant paskolą, prieš pasirenkant vieną variantą, svarbu apsipirkti ir palyginti skirtingų skolintojų pasiūlymus. Taip elgdamiesi užtikrinsite, kad paskolos gavėjai gautų geriausią įmanomą pasiūlymą, susijusį su mokesčiais, palūkanų normomis ir grąžinimo sąlygomis. Skolininkai taip pat turėtų pasidomėti, ar jiems gali būti taikomos tam tikrų skolintojų siūlomos specialios nuolaidos ar akcijos. Pasinaudoję šiomis galimybėmis, ilgainiui galite sutaupyti pinigų palūkanų įmokoms ir kitiems su paskolos grąžinimu susijusiems mokesčiams.

Grąžinimo plano sudarymas

Prieš imant paskolą būtina tiksliai žinoti, kiek pinigų reikia grąžinti kiekvieną mėnesį, kad vėliau išvengtumėte finansinių sunkumų. Todėl būsimi paskolos gavėjai turėtų sudaryti išsamų paskolos grąžinimo planą, kuriame būtų išsamiai nurodytos visos numatomos išlaidos per paskolos laikotarpį, taip pat kiek per tą patį laikotarpį gaus pajamų iš nuolatinio darbo ar šalutinių verslų, pavyzdžiui, laisvai samdomų darbuotojų ar prekybos vertybiniais popieriais. Į šį planą turėtų būti įtraukta tokia informacija kaip numatomos mokesčių įmokos ir visos papildomos išlaidos, susijusios su turto, kuris naudojamas kaip užstatas, turėjimu (pvz., draudimas).

Biudžeto sudarymo prioritetai

Sudarius veiksmingą grąžinimo planą, paskolos gavėjams svarbu nustatyti konkrečius biudžeto sudarymo prioritetus kiekvieną mėnesį leidžiant savo pajamas, kad būtų galima neatsilikti nuo įsipareigojimų grąžinti paskolą, neaukojant kitų būtinų išlaidų, pavyzdžiui, maisto ar nuomos / hipotekos įmokų. Taigi, kai jau žinomi visi numatomi pajamų šaltiniai, potencialūs paskolos gavėjai turėtų sudaryti biudžetą, kuriame būtų nurodyta, kurias sąskaitas reikia apmokėti pirmiausia, atsižvelgiant į jų dabartinę finansinę padėtį (pvz., nuomos / hipotekos įmokas pirmiau nei automobilio draudimą). Šiame biudžete taip pat turėtų būti atsižvelgta į visas papildomas išlaidas, susijusias su paskolos ėmimu, pvz., mokesčius advokatui ar nekilnojamojo turto sandorio sudarymo išlaidas, siekiant užtikrinti, kad dėl nenumatytų mokesčių, į kuriuos iš pradžių nebuvo atsižvelgta planavimo etapuose, pinigų srautai nebūtų papildomai apsunkinti.

Pasirengimas nenumatytiems atvejams

Potencialūs paskolų gavėjai turėtų ne tik sukurti veiksmingą biudžeto sudarymo sistemą, pagal kurią kiekvieną mėnesį pirmenybė būtų teikiama kredito grąžinimo įsipareigojimams, o ne kitoms sąskaitoms, bet ir prieš imdami naują kredito liniją turėtų pagalvoti apie skubios pagalbos fondo sukūrimą tam atvejui, jei per tą laiką įvyktų kas nors nenumatyto, pavyzdžiui, staigus darbo praradimas arba liga, dėl kurios reikėtų gultis į ligoninę.) Turėdami šiek tiek papildomų pinigų, galėsite užtikrinti saugumą ir tuo pat metu užtikrinti, kad grąžinimas nenutrūks dėl lėšų trūkumo, reikalingų jiems padengti sunkiais laikotarpiais, netikėtai atsirandančiais per gyvenimo ciklą..

Išvada

Paskolų ėmimas gali būti neįtikėtinai naudingas, kai jų reikia, bet jei jos nėra tinkamai valdomos, gali sukelti rimtų finansinių sunkumų; laimei, yra veiksmų, kurių būsimi pareiškėjai gali imtis, kad sumažintų riziką, susijusią su padidėjusiu skolos lygiu, įskaitant supratimą, kokia palūkanų norma gali būti taikoma atsižvelgiant į asmeninį kredito balą, apsipirkimą tarp kelių skolintojų, tvirtą grąžinimo planą, pirmenybės teikimą mokėjimams (įskaitant neatidėliotinus atvejus) prieš kitas sąskaitas.. Apskritai atlikdami pirmiau nurodytus veiksmus tie, kurie nori pasinaudoti papildoma skolinimosi galia, kurią jiems suteikia paskolų sistema, išvengia baisių spąstų, susijusių su netinkamu naujos formos kapitalo atsakingu valdymu, užtikrinančiu saugią ateitį be finansinių rūpesčių.