Geodeziniai matavimai: svarbiausi niuansai, kuriuos turite žinoti

Geodeziniai arba kadastriniai matavimai reikalingi keliais atvejais. Dažniausiai tokiu atveju, kai reikalingas konkretaus žemės sklypo pajungimas arba padalinimas, taip pat tokiu atveju, kai būtinas žemė sklypo paskirties keitimas. Su šio tipo paslaugomis susiduria ir tie, kurie perka, ir tie, kurie parduoda, galiausiai, žmonės planuojantys statyti namus, tad be  gerų specialistų čia nepavyks apsieiti.

Geodeziniai ir kadastriniai matavimai. Ar tai yra tas pats?

Dažniausiai šnekamojoje kalboje geodeziniai bei kadastriniai matavimai yra vartojami kaip sinonimai, kurie apibrėžia tam tikro žemės sklypo matavimo paslaugas. Visgi, geodeziniai matavimai yra tikslesnis terminas, kuris apibūdina žemės sklypo charakteristikas. Kokios jos? Tai yra posūkio taškai, žemės sklypo statinių žymėjimas, inžinerinių tinklų nurodymas bei kiti niuansai, kurie tiksliai nusakomi bei fiksuojami.

Tuo tarpu kadastriniai matavimai labiau siejami su nekilnojamojo turto charakteristikomis, kuriose taip pat įtraukti ir žemės sklypo aspektai. Šie matavimai yra būtini tokiu atveju, kai statomas pastatas. Tik įvertinus situaciją – galima tęsti statybas, kadangi išduodami reikalingi leidimai.

Geodezinių matavimų eiga

Kiekvienu atveju geodeziniai matavimai gali užtrukti skirtingą laiko tarpą, tad jeigu skubate – geriausia pasitarkite su specialistu, kuris teikia šias paslaugas. Dažniausiai pasiūlomos prioritetinės paslaugos, atliekamos greičiau, tačiau tokiu atveju ir kainos yra didesnės.

Standartinė geodezinių matavimų eiga vykdoma šiais žingsniais:

  • Pirmiausia reikia susirinkti visus dokumentus, kurie yra pateikiami matininkui. Tai yra žemės sklypo planas, taip pat ir nekilnojamojo turto registro išrašas, asmens dokumento kopija bei kiti apie kuriuos Jus informuos atsakingas asmuo.
  • 10 dienų prie ateinančius matavimus taip pat matininkas turi informuoti besiribojančių žemės sklypų savininkus, kad bus atliekami matavimai.
  • Iki dienos, kuomet bus atliekami matavimai – surenkama visa reikalinga info apie patį žemės sklypą.
  • Galiausiai, ateina laikas matavimui, kurį atlieka specialistas. Su tam tikra įranga yra nustatomi riboženkliai, taip pat naikinamos netikslios ribos, nustatomos naujos.
  • Baigus matuoti taip pat laukiamas greta esančių žemės sklypų patvirtinimas. Dažnu atveju pamatavimai yra siunčiami elektroniniu paštu, kad kiekvienas galėtų su jais susipažinti.
  • Galiausiai, gavus patvirtinimus matavimų dokumentai yra registruojami VĮ „Registrų centras“.

Su gera komanda viskas bus kur kas paprasčiau ir greičiau, tad pirmiausia skirkite laiko jų pasirinkimui, o tuomet – sėkmės darbuose.