Greitieji kreditai

Greitieji kreditai – tai trumpalaikės paskolos su didelėmis palūkanomis, kuriomis paprastai naudojasi žmonės, kuriems reikia greitai gauti pinigų, kad galėtų patenkinti neatidėliotinus finansinius poreikius. Pastaraisiais metais šios paskolos tapo vis populiaresnės kaip būdas ribotas pajamas ir išteklius turintiems asmenims greitai gauti lėšų. Šiame straipsnyje apžvelgsime mokėjimo dienos paskolas ir aptarsime su jomis susijusius privalumus ir trūkumus.

Kas yra greitieji kreditai?

Mokėjimo dienos paskola yra nedidelė, neužtikrinta paskola, kuri paprastai suteikiama trumpam laikotarpiui, paprastai iki dviejų savaičių arba iki kito paskolos gavėjo atlyginimo. Paskolos suma paprastai svyruoja nuo 100 iki 1000 USD ar daugiau, priklausomai nuo skolintojo ir paskolos gavėjo gebėjimo grąžinti paskolą. Tokių paskolų palūkanų normos gali būti labai didelės; kai kurie skolintojai ima 20-30 % mokestį už kiekvieną pasiskolintą 100 EUR.

Greitųjų kreditu privalumai

Vienas iš greitieji kreditai privalumų yra tas, kad ji suteikia asmenims galimybę greitai ir lengvai gauti pinigų, kai jų reikia, be ilgo laukimo ar sudėtingų paraiškų. Be to, daugelis mokėjimo dienos paskolų teikėjų nereikalauja, kad paskolos gavėjai, prieš patvirtindami paraiškas, atliktų kredito patikrinimus, todėl ši finansavimo forma prieinama tiems, kurie galbūt neturi gerų kredito balų ar istorijos. Galiausiai, kadangi šios paskolos paprastai teikiamos palyginti nedidelėms sumoms, jas dažnai galima grąžinti per vieną mokėjimo laikotarpį (kelias savaites).

Greitųjų kreditų trūkumai

Pagrindinis trūkumas, susijęs su greitais kreditais, yra didelės palūkanų normos, dėl kurių skolinimosi kaina gali būti daug didesnė nei kitų finansavimo formų, pavyzdžiui, tradicinių banko paskolų ar kredito kortelių, atveju. Paskolos gavėjai taip pat gali būti nepajėgūs grąžinti paskolos nustatytu terminu dėl nepakankamo lėšų kiekio savo atsiskaitomosiose sąskaitose, todėl jie gali patekti į skolų ciklą, iš kurio gali būti sunku išsivaduoti. Galiausiai, kadangi dauguma mokėjimo dienos paskolų teikėjų nereikalauja tikrinti kreditingumo, paskolos gavėjai gali imti kelias mokėjimo dienos paskolas ir vis giliau klimpti į skolas.

Išvada

greitieji kreditai yra patraukli galimybė asmenims, kuriems reikia greitai gauti pinigų, tačiau jos turi ir privalumų, ir trūkumų, kuriuos reikėtų atidžiai apsvarstyti prieš imant vieną iš šių paskolų rūšių. Paskolų gavėjams svarbu nepamiršti, kad tokio tipo trumpalaikiai finansavimo sprendimai yra brangūs, palyginti su kitomis rinkoje esančiomis galimybėmis, todėl jais reikėtų naudotis tik esant būtinybei, jei kiti šaltiniai negali suteikti pakankamo finansavimo.