Investavimas į savitarpio fondus

Savitarpio investiciniai fondai yra vienas populiariausių investavimo variantų tarp fizinių asmenų. Jie yra profesionaliai valdomų investicijų rūšis, kai sutelkiami daugelio skirtingų investuotojų pinigai, siekiant uždirbti didesnę grąžą, nei galima gauti investuojant vienam. Įsigydami investicinį fondą, investuotojai gali pasinaudoti galimybe naudotis vertybinių popierių ir akcijų portfeliu, taip pat profesionaliomis valdymo paslaugomis, o tai dažnai lemia didesnę investicijų grąžą, palyginti su tiesioginiu investavimu į akcijas ir obligacijas. Šiame vadove apžvelgsime viską, ką reikia žinoti apie savitarpio fondus ir kaip investuojant į juos gauti kuo didesnę grąžą.

Kas yra savitarpio fondai?

Savitarpio fondus sudaro kelių rūšių turto, pavyzdžiui, akcijų, obligacijų ir kitų rūšių investicijų, fondas. Fondo valdytojas, remdamasis savo tyrimais ir patirtimi, parenka atskiras fondo portfelį sudarančias akcijas ar obligacijas. Savitarpio fondai gali būti aktyviai arba pasyviai valdomi, priklausomai nuo fondo valdytojų pasirinkto požiūrio. Aktyviai valdomų fondų valdytojai, remdamiesi savo tyrimais ir rinkos sąlygomis, nuolat keičia portfelį, o pasyviai valdomi fondai turi iš anksto nustatytus portfelius, kurie laikui bėgant nesikeičia.

Investavimo į savitarpio fondus privalumai

Investavimas į savitarpio fondus turi keletą pagrindinių privalumų:

  1. Profesionalus valdymas: Pagrindinis investavimo į savitarpio fondus privalumas – galimybė naudotis profesionaliomis valdymo paslaugomis, kurias teikia patyrę fondų valdytojai, kurie, remdamiesi savo rinkos analize ir patirtimi, atrenka atskirus aktyvus, kuriuos įtraukia į fondų portfelius. Taip užtikrinama, kad investuotojo kapitalas investuojamas išmintingai ir saugiai aplinkoje, kurioje rizika yra atidžiai stebima ir tinkamai valdoma.
  2. Diversifikavimas: Akcijos, obligacijos, biržos prekės ir nekilnojamasis turtas: investuotojai, vienu metu investuodami pinigus į įvairias skirtingas investicijas, gali pasinaudoti turto klasių diversifikacija, kuri padeda išskaidyti riziką ir kartu suteikia augimo potencialą laikui bėgant.
  3. Mažos minimalios investicijos: Todėl individualiems investuotojams gali būti lengviau pradėti formuoti savo portfelį naudojant investicinius fondus nei kitas brangesnes investavimo galimybes, pavyzdžiui, nekilnojamąjį turtą ar tiesioginį akcijų pirkimą.
  4. Likvidumas: Investuotojai gali lengvai išpirkti arba parduoti turimas akcijas, nepatirdami didelių sandorių išlaidų, todėl prireikus galima greitai padidinti arba sumažinti turimas akcijas ir nepatirti didelių nuostolių dėl sandorių mokesčių ar komisinių.
  5. Mažos priežiūros išlaidos: Investicijos į investicinius fondus: skirtingai nei kai kurių kitų rūšių investicijos, pvz., į nekilnojamąjį turtą, kuriam reikalingos reguliarios priežiūros išlaidos, investuotojams, įsigijusiems tam tikrą fondą, reikalingos minimalios nuolatinės priežiūros išlaidos – taip atlaisvinamas didesnis kapitalas tolesnėms investavimo galimybėms, o ne kapitalas susiejamas su turimų akcijų aptarnavimu.

Kaip pasirinkti tinkamą investicinį fondą

Svarstant apie bet kurios rūšies turto klasę, prieš skiriant savo pinigus svarbu suprasti visas galimas galimybes; kadangi yra tiek daug aktyviai ir pasyviai valdomų savitarpio fondų tipų, svarbu, kad rinkdamiesi pageidaujamą (-us) variantą (-us), vadovautumėtės informacija. Pateikiame keletą patarimų, kaip geriausiai pasirinkti tinkamą (-us) savitarpio investicinio (-ių) fondo (-ų) tipą (-us):

Apsvarstykite savo tikslus ir rizikos toleranciją: Prieš skiriant bet kokį kapitalą bet kokio tipo investicijoms, pirmiausia svarbu apsvarstyti, kodėl priimate būtent tokį sprendimą – kokių tikslų norite pasiekti? Ar siekiate ilgalaikio kapitalo prieaugio? Ar trumpalaikio pelno? Taip pat apsvarstykite savo asmeninį rizikos toleravimo lygį – ar jums priimtinas didelis kintamumas (aktyviai valdomi investiciniai fondai dažnai būna rizikingesni, nes yra labiau priklausomi nuo įvairių turto klasių), ar norėtumėte mažesnės rizikos, bet galimai mažesnės grąžos (pasyviai valdomos indeksų sekimo strategijos)? Suprasdami šiuos du veiksnius, turėtumėte geriau suprasti, kuris konkretus tipas ir (arba) strategija galėtų būti tinkama atsižvelgiant į jūsų unikalias aplinkybes ir (arba) poreikius.

Ištirkite skirtingus fondų valdytojus ir strategijas: Šiandien yra tūkstančiai ir tūkstančiai aktyvių ir pasyvių investicinių fondų, todėl labai svarbu, kad prieš skirdami sunkiai uždirbtus pinigus, skirtumėte laiko nuodugniai ištirti kiekvieną variantą! Prieš pasirašydami bet kur, būtinai perskaitykite atsiliepimus internete; taip pat paklauskite draugų ir šeimos narių, kurie turėjo sėkmingos patirties naudodamiesi tam tikromis institucijomis ir t. t.

Pasirinkite jums tinkamą investavimo strategiją: Atlikus pirmuosius du žingsnius, dabar jau turėtų būti aiškesnis vaizdas, kokio tipo (stiliaus) strategija ir t. t. galėtų būti tinkama atsižvelgiant į jūsų tikslus, rizikos profilį ir t. t.. Galiausiai įsitikinkite, kad į galutinį pasirinkimo procesą įeinate visiškai supratę visą reikiamą informaciją, t. y. tiksliai žinote, kokie mokesčiai imami (valdymo mokesčiai + prekybos komisiniai + su rezultatais susiję mokesčiai ir t. t.) ir išpirkimo politika ir t. t. Nepamirškite, kad čia nėra vieno visiems tinkančio sprendimo, todėl pasirinkimo procesą pritaikykite taip, kad galiausiai būtumėte patenkinti galutiniu rezultatu!

Atlikę šiuos veiksmus ir suprasdami investicinių fondų privalumus, turėtumėte sugebėti priimti pagrįstą sprendimą, kuris tipas ar strategija geriausiai atitinka jūsų individualius poreikius. Atlikus šiek tiek tyrimų ir planavimo, investavimas į savitarpio fondus, kaip gerai diversifikuoto portfelio dalis, potencialiai gali atnešti didelę grąžą.