Žalioji energija sparčiai populiarėja, nes žmonės vis geriau supranta jos naudą aplinkai ir ekonomikai. Investicijos į žaliosios energijos iniciatyvas yra puikus būdas sumažinti anglies dioksido pėdsaką, sutaupyti pinigų sąskaitoms už energiją ir prisidėti prie sveikesnės planetos kūrimo. Šiame straipsnyje panagrinėsime investavimo į žaliąją energiją pagrindus ir apžvelgsime šiandien galimas investicijų rūšis.
Kas yra žalioji energija?
Žalioji energija – tai bet kokia atsinaujinančios energijos forma, kuri gali būti naudojama elektros energijai, kurui ar šilumai gaminti. Dažniausiai pasitaikantys pavyzdžiai yra saulės, vėjo, hidroenergija, geoterminė energija ir biomasė. Šios energijos gamybos formos nepriklauso nuo iškastinio kuro, tokio kaip nafta ir anglis, deginimo, kurį naudojant į atmosferą išsiskiria šiltnamio efektą sukeliančios dujos. Naudojant atsinaujinančius energijos gamybos šaltinius, žalioji energija padeda sumažinti mūsų priklausomybę nuo neatsinaujinančių išteklių ir kartu mažina oro taršą bei kitą poveikį aplinkai, susijusį su tradicinėmis energijos gamybos formomis.
Investavimo į žaliąją energiją nauda
Yra daugybė priežasčių, kodėl investicijos į žaliąją energiją gali būti naudingos tiek privatiems asmenims, tiek įmonėms:
- Anglies dioksido pėdsako mažinimas: Pagrindinis investavimo į žaliąją energetiką privalumas yra tas, kad jis padeda sumažinti anglies dioksido pėdsaką, nes neatsinaujinantys šaltiniai pakeičiami atsinaujinančiais. Tai turi tiesioginės įtakos pasaulinio atšilimo mažinimui, nes gaminant energiją į atmosferą išmetama mažiau anglies dioksido.
- Sutaupomos lėšos: Investicijos į žaliosios energijos iniciatyvas taip pat gali padėti jums sutaupyti mėnesines sąskaitas už komunalines paslaugas, nes sumažėja elektros energijos kiekis, kurį reikia pirkti iš komunalinių paslaugų bendrovės. Laikui bėgant šios santaupos gali gerokai padidėti!
- Parama vietos bendruomenėms: Vietos ekologiškų projektų finansavimas taip pat gali turėti teigiamą poveikį bendruomenėms, nes investuojant į atsinaujinančius išteklius kuriamos darbo vietos ir skatinama vietos ekonomika.
- Socialinė atsakomybė: Galiausiai, investicijos į ekologiškas iniciatyvas rodo, kad esate socialiai atsakingi ir rūpinatės mūsų planetos apsauga ateities kartoms. Tai paprastas, bet veiksmingas būdas parodyti savo įsipareigojimą laikytis tvarumo principų!
Šiandien prieinamų investicijų į žaliąją energiją rūšys
Šiandien prieinamų žaliosios energetikos investicijų rūšių yra labai įvairių – nuo atskirų akcijų iki sertifikuotų fondų, kurie orientuojasi tik į atsinaujinančius išteklius, pavyzdžiui, saulės ar vėjo energiją. Čia apžvelgiamos kai kurios populiarios galimybės tiems, kurie nori investuoti į žaliąsias iniciatyvas:
- Saulės energijos akcijos: Įmonės, dalyvaujančios saulės energijos pramonėje, dažnai prekiaujama viešai, todėl jos yra prieinamos investuoti asmenims, norintiems tiesiogiai investuoti į įmones, kurių veikla susijusi su saulės energijos technologijomis ar gamyba. Pavyzdžiui, „SunPower Corporation” (SPWR) arba „First Solar Inc” (FSLR).
- Atsinaujinančiosios energijos investiciniai fondai ir ETF: Yra keletas savitarpio fondų ir biržoje prekiaujamų fondų (ETF), kurie specializuojasi tik atsinaujinančių išteklių, tokių kaip vėjo turbinos, saulės baterijos ir t. t., srityje. Populiariausi pavyzdžiai: „iShares Global Clean Energy ETF” (ICLN) ir „Vanguard FTSE Global All Cap ex Canada Index ETF” (VXC).
- Sertifikuoti fondai ir indeksai : Be investicinių fondų ir ETF, yra sertifikuotų fondų ir indeksų, pavyzdžiui, JAV klimato kaitos indekso fondas (CLIMATEX), Atsinaujinančios energijos 100 indekso fondas (RE100) arba „JPMorgan Global Clean Technology Fund” (JGCLEANTEC), kurie seka indeksus, sudarytus tik iš pažangių ir aplinką tausojančių įvairių pramonės šakų įmonių, siekiančių, kad švarios technologijos taptų pagrindiniais sprendimais atitinkamuose sektoriuose.
- Tvaraus investavimo platformos : Galiausiai yra kelios tvaraus investavimo platformos, pavyzdžiui, „Swell Investing”, kurios leidžia vartotojams įsigyti portfelius, pritaikytus konkrečioms temoms, pavyzdžiui, švaraus vandens prieinamumui ar moterų ekonominiam įgalinimui, ir siūlo diversifikuotą šių kategorijų akcijų poveikį, neįsigyjant kiekvienos atskirai, taip padėdamos vartotojams pasinaudoti unikaliomis galimybėmis, kurių kitur nėra.
Išvada
Investavimas į atsinaujinančius išteklius tampa vis populiaresnis dėl ekonomiškai patrauklios grąžos ir teigiamos naudos aplinkai. Nesvarbu, ar rinksitės atskiras akcijas, investicinius fondus, sertifikuotus indeksus, ar tvaraus investavimo platformas, šiandien netrūksta pasirinkimo galimybių, jei norite pradėti investuoti į žaliuosius išteklius!