Kada reikėtų vengti paskolų?

Pinigų skolinimasis gali būti puikus būdas finansuoti didelius pirkinius, finansuoti mokslą, grąžinti skolas ar padengti netikėtas išlaidas. Tačiau būna atvejų, kai svarbu bet kokia kaina vengti skolintis. Žinodami, kada geriausia nesiskolinti, galite išvengti finansinių problemų ir ilgainiui sutaupyti pinigų.

Finansiniai suvaržymai

Pirmą kartą patartina vengti skolintis pinigų, jei turite finansinių suvaržymų, dėl kurių jums sunku grąžinti paskolintą sumą. Tai gali būti per didelės turimos skolos arba nuolatinio pajamų šaltinio neturėjimas. Kai ir taip turite finansinių suvaržymų, prisiimdami dar daugiau skolų galite tik pabloginti savo padėtį ir dar labiau apsunkinti paskolos grąžinimą. Todėl prieš imdami bet kokią papildomą paskolą, svarbu gerai įvertinti savo finansus.

Didelės palūkanų normos

Dar vienas atvejis, kai turėtumėte apsvarstyti galimybę vengti skolintis pinigų, yra tas, kad palūkanų norma yra per didelė. Skolintojai paprastai taiko didesnes palūkanų normas, kai įžvelgia su pinigų skolinimu susijusią riziką dėl tokių veiksnių, kaip žemas kredito balas arba užstato nebuvimas. Didelės palūkanų normos laikui bėgant gali greitai susikaupti ir galiausiai paskolą gali būti sunku grąžinti, o kartais ir neįmanoma. Verta pasidomėti, kaip rasti mažiausią įmanomą palūkanų normą, o ne automatiškai priimti pasiūlymą iš skolintojo, kuris taiko dideles palūkanų normas, nepalyginus kitų rinkoje esančių galimybių.

Neaiškios paskolos sąlygos

Prieš pasirašydami bet kokią paskolos sutartį, įsitikinkite, kad suprantate visas su ja susijusias sąlygas – įskaitant grąžinimo grafikus, mokesčius, baudas už pavėluotus mokėjimus ir t. t. – ir tiksliai žinote, į ką įsitraukiate imdami šią paskolą. Jei kas nors paskolos sutartyje jums neaišku arba neaišku, nebijokite klausti, kol viskas taps aišku, prieš įsipareigodami finansiškai, pasirašydami ant punktyrinės linijos ir sutikdami su paskolos sutarties sąlygomis.

Ateities poreikiai

Galiausiai, jei žinote, kad artimiausioje ateityje (pavyzdžiui, per 6 mėnesius) jums gali prireikti lėšų kitiems tikslams (pvz., gydymo išlaidoms), geriau dabar neprisiimti šių lėšų imant paskolą, nes paėmus paskolą jos bus privalomos grąžinti, o tai gali trukdyti jums patenkinti šiuos būsimus poreikius neprisiimant papildomų skolinių įsipareigojimų.

Išvada

Apskritai, nors skolinimasis gali būti naudingas, kai tai daroma atsakingai ir priimtinomis sąlygomis, tam tikrais atvejais jo geriau apskritai vengti dėl galimų spąstų, pavyzdžiui, nevaldomų skolų dėl finansinių suvaržymų arba brangių palūkanų normų; neaiškių paskolos sąlygų; arba greitas lėšų poreikis kitiems tikslams, kai kreipiantis dėl paskolos dabar, šios lėšos būtų susietos iki visiško paskolos grąžinimo, o tai gali sukelti papildomų finansinių sunkumų, jei šių lėšų prireiktų anksčiau nei tikėtasi kokiam nors nenumatytam įvykiui ar tikslui, kuris netikėtai iškiltų per šį laikotarpį, kol paskolos įsipareigojimas (-ai) bus visiškai grąžintas (-i). Žinojimas, kada ir kodėl geriau nesiskolinti pinigų, yra labai svarbus norint efektyviai valdyti savo finansus ir išvengti finansinių problemų tiek trumpuoju, tiek ilguoju laikotarpiu, todėl visada gerai pagalvokite prieš pasirašydami bet kokį paskolos dokumentą, kuris pasitaiko jūsų kelyje!