Kaip gauti finansavimą savo verslui?

Užtikrinti kapitalą, kurio reikia verslui pradėti arba išlaikyti, gali būti nemenkas iššūkis. Tačiau neapsigaukite – yra daugybė galimybių gauti finansavimą savo mažajai įmonei. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie finansavimo šaltiniai gali būti prieinami ir kaip padidinti savo galimybes gauti finansavimą.

Finansavimo šaltinių tipai

Svarstant, kaip finansuoti savo verslą, svarbu suprasti, kokių tipų finansavimo šaltinių galima rasti ir kuris (-ie) iš jų gali būti jums tinkamas (-i). Štai keletas populiariausių galimybių:

  • Verslo paskolos: Verslo paskolos: Verslo paskolos gali būti įvairių formų ir dažnai gali suteikti daugiau lankstumo nei kitos finansavimo rūšys. Paskola gali suteikti vienkartinį išankstinį mokėjimą, kurį vėliau galėsite panaudoti veiklai finansuoti, įrangai įsigyti arba veiklai plėsti.
  • Dotacijos: Dotacijos – tai federalinių arba valstijų vyriausybinių agentūrų skiriamos lėšos, kurių nereikia grąžinti; tačiau paprastai dotacijoms gauti reikia teikti konkurencingas paraiškas. Mažosios įmonės turėtų pasidomėti vietos ekonominės plėtros agentūromis ir prekybos rūmais dėl galimų dotacijų galimybių savo vietovėje.
  • Rizikos kapitalas: Rizikos kapitalo įmonės paprastai investuoja į didelį augimo potencialą turinčias įmones ir reikalauja, kad jų investicinis paketas apimtų nuosavybės dalį. Tačiau rizikos kapitalo investuotojai paprastai turi labai griežtus reikalavimus ir lūkesčius dėl investicijų, todėl tokia galimybė paprastai suteikiama tik toms įmonėms, kurios turi patyrusių vadovų komandas ir verslo planus, rodančius didelę potencialią investicijų grąžą.
  • Sutelktinis finansavimas: Tačiau sutelktiniu finansavimu laikomas ir tiesioginis kreipimasis į potencialius investuotojus. Sutelktinis finansavimas gali būti puikus būdas pritraukti paramą savo įmonei ir kartu sukurti lojalių klientų, kurie tiki įmonės siūlomu produktu ar paslauga, bazę.
  • Šeima ir draugai / angelų investuotojai: Jei turite šeimos narių ar draugų, kurie turi šiek tiek perteklinio kapitalo, kurį norėtų paskolinti ir (arba) investuoti į jūsų verslą, prieš ieškodami išorinių šaltinių (pvz., bankų), pirmiausia galite apsvarstyti galimybę gauti „sutelktinį finansavimą” iš jų. Be to, dar vienas šaltinis, kurį verta ištirti, yra verslo angelai investuotojai – turtingi asmenys, siekiantys didesnės investicijų grąžos, jei jie patenka į jūsų asmeninį tinklą.
  • Valstybinės sutartys: Šiose sutartyse dažnai siūlomos patrauklios sąlygos, pavyzdžiui, mažos palūkanų normos arba atidėti mokėjimai, kurie padeda naujoms įmonėms užpildyti pinigų srautų spragas, kai to labiausiai reikia pradiniame veiklos ir (arba) augimo etape. Paprastai įmonės turi atitikti tam tikrus kvalifikacinius reikalavimus, susijusius su pramonės šakomis, pvz., veteranų statusą arba demografinius duomenis, kad galėtų dalyvauti šiose programose, todėl prieš teikiant paraiškas ir (arba) teikiant pasiūlymus būtina ištirti, kas yra prieinama vietoje. Maksimaliai padidinti savo galimybes gauti finansavimą

Nepriklausomai nuo to, kurį variantą pasirinksite, svarbu, kad iš anksto padarytumėte viską, kas įmanoma, ir padidintumėte savo galimybes gauti finansavimą, nes investuotojai linkę orientuotis į tuos pareiškėjus, kurie viso proceso metu demonstruoja kompetenciją ir pasirengimą. Pateikiame keletą patarimų, kaip geriausiai pasiruošti prieš teikiant paraišką dėl bet kokios rūšies paskolos / investavimo galimybės:

  • Tyrinėkite ir planuokite iš anksto: Turint gerai apgalvotą planą, kuriame tiksliai išdėstyta, kaip bus naudojamos lėšos, taip pat padės įtikinti potencialius skolintojus / investuotojus, kad žinote, kokia kryptimi ketinate imtis verslo, kai gausite prieigą prie šių išteklių.
  • Užmegzti ryšius su vietos išteklių teikėjais: atlikę tyrimą, užmegzkite ryšius su tokiomis organizacijomis kaip bankai, vietos ekonominės plėtros biurai, rūmai ir t. t., kad jie žinotų jūsų vardą ir pavardę; šis metodas padeda sukurti pasitikėjimą, nes skolintojai ir (arba) investuotojai yra linkę palankiai vertinti pažįstamus ir nepažįstamus žmones. Be to, turėdami ryšių šiose organizacijose, pagreitinsite procesą, kai nuspręsite pateikti paraišką.
  • Išlaikyti profesinius dokumentus : Užtikrinkite, kad visi reikalingi dokumentai (pvz., mokesčių deklaracijos, gautinų sumų ataskaitos ir kt.), reikalingi kreditingumui nustatyti, būtų aktualūs. Be to, tokie dalykai, kaip finansinės prognozės, teisiniai dokumentai, biudžeto sudarymas ir kt. turėtų būti lengvai prieinami, jei jų prireiktų peržiūros proceso metu.
  • Sukurkite patikimas finansines prognozes : Tikslios finansinės prognozės gali parodyti realius lūkesčius grąžinti potencialius skolintojus ir (arba) investuotojus; nors ateities prognozės neaiškios, pateikiant informaciją, pagrįstą ankstesniais rezultatais, susietus su pramonės vidurkiais, nustatomas patikimumas deramo patikrinimo tikslais.
  • Susitikdami su skolintojais ir investuotojais prisistatykite profesionaliai: Susitikdami akis į akį, nesvarbu, ar tai virtuali platforma, pristatymas turėtų būti profesionalus; tai reiškia, kad reikia tinkamai apsirengti, kalbėti aiškiai ir aiškiai, ir atkreipti dėmesį į žmonių pokalbį, kad būtų galima atitinkamai reaguoti. Be to, turėdami atitinkamą informaciją apie įmonę (pvz., interneto svetainę ir (arba) rinkodaros medžiagą), papildomai sužinokite, kas esate ir ką veikiate.

Laikydamiesi pirmiau pateiktų patarimų, galite padidinti savo sėkmės galimybes teikdami paraiškas dėl įvairių rūšių finansavimo šaltinių. Nepamirškite, kad prieš kreipiantis dėl finansavimo būtina turėti planą, kad aiškiai žinotumėte, kaip bus naudojamos lėšos, ir suprastumėte, kokie šaltiniai gali geriausiai atitikti jūsų konkrečius poreikius.