Kaip grąžinti paskolą ir atsikratyti skolų?

Niekam nepatinka būti skolingam. Kai jums tenka sumokėti didelę pinigų sumą, kurią turite sumokėti kitiems, gali būti sunku greitai grąžinti skolą ir jos atsikratyti. Laimei, yra keletas strategijų, kurias galite įgyvendinti, kad sumažintumėte savo skolas ir greitai išsivaduotumėte nuo finansinio streso. Štai kaip greitai grąžinti skolą:

Sukurkite biudžetą

Pirmasis žingsnis siekiant grąžinti skolą – sukurti tikslų biudžetą, kuris leistų stebėti savo išlaidas ir pajamas. Taip suprasite, kam skiriami jūsų pinigai, ir prireikus galėsite juos pakoreguoti. Geras biudžetas turėtų apimti visas fiksuotas išlaidas (nuoma, mokėjimai už automobilį ir kt.), taip pat kintamas išlaidas, tokias kaip maisto produktai, pramogos ir kitos nebūtiniausios išlaidos. Svarbu atminti, kad biudžetas tinkamai veiktų, jis turi būti realus ir pasiekiamas. Įsitikinkite, kad biudžetas nesukels per didelio spaudimo jūsų finansams ir nesukels daugiau streso nei palengvinimo.

Padidinkite savo pajamas

Dar vienas puikus būdas greitai grąžinti skolas – padidinti savo pajamas. Tai galima padaryti įvairiais būdais, pavyzdžiui, dirbant viršvalandžius dabartiniame darbe, imantis šalutinių darbų ar laisvai samdomų darbuotojų veiklos arba pradedant verslą. Pajamų didinimas gali padėti greičiau grąžinti skolas, nes tai suteikia papildomų pinigų srautų, kuriuos galima naudoti paskoloms grąžinti, o ne kitoms išlaidoms, pavyzdžiui, maistui ar pramogoms.

Mokėkite daugiau nei minimalų likutį

Norint greitai grąžinti skolas, viena iš pagrindinių strategijų – kiekvieną mėnesį mokėti daugiau nei minimalų likutį. Nors trumpuoju laikotarpiu gali būti lengviau sumokėti tik minimalią įmoką, iš tikrųjų dėl laikui bėgant besikaupiančių palūkanų prireiks daug daugiau laiko, kol išsivaduosite nuo skolų. Todėl, jei įmanoma, stenkitės kuo dažniau mokėti didesnes įmokas, kad prie skolos nesikauptų didelės palūkanų sumos – taip galėsite daug greičiau atsikratyti skolos!

Pirmenybę teikite didelių palūkanų skoloms

Bandant grąžinti kelias paskolas, kredito korteles ir t. t., visada geriausia pirmenybę teikti toms, kurių palūkanos yra didesnės, kad laikui bėgant susikauptų mažiau bendrų palūkanų ir paskolos būtų grąžintos greičiau. Pavyzdžiui, jei paskolos A RPNB yra 10 %, o paskolos B RPNB yra 8 %, pirmiausia grąžinkite paskolą A ir tik tada pereikite prie paskolos B (tai taikoma ir tuo atveju, jei abiejų paskolų grąžinimo datos skiriasi). Pirmiausia susitelkdami ties skolomis su didelėmis palūkanomis, o ne su mažesnėmis, ilgainiui sutaupysite pinigų ir galbūt greičiau išbrisite iš skolų!

Konsolidavimas

Jei žongliravimas keliomis paskolomis ir (arba) kredito kortelėmis kelia rūpesčių bandant jas grąžinti vienu metu, verta pagalvoti apie konsolidavimą. Konsolidavimas iš esmės reiškia, kad kelios mažesnės paskolos sujungiamos į vieną didesnę paskolą, kuriai paprastai taikomos mažesnės palūkanų normos, todėl ilgalaikėje perspektyvoje paskolą grąžinti lengviau ir pigiau (tik prieš pasirašydami sutartį būtinai perskaitykite visas su konsolidavimu susijusias sąlygas). Be to, daugelis skolintojų taip pat siūlo nuolaidas konsolidaciją pasirinkusiems klientams – tai reiškia, kad ieškantys greito būdo išsivaduoti iš skolų gali sutaupyti dar daugiau!

Pasidomėkite mokesčių lengvatomis

Daugelis žmonių nesuvokia, kad mažinant asmeninių skolų lygį galima pasinaudoti galimomis mokesčių lengvatomis – tai reiškia, kad, priklausomai nuo konkrečios situacijos, jie gali sutaupyti nemažai mokesčių. Tačiau svarbu, kad prieš priimdami bet kokius sprendimus, susijusius su mokesčių lengvatomis, žmonės kreiptųsi profesionalaus kvalifikuoto mokesčių konsultanto patarimo, tačiau, jei šios lengvatos yra tinkamos, jos gali būti neįkainojamos bandant greitai grąžinti asmenines skolas!

Derybos su kreditoriais dėl mažesnių palūkanų

Galiausiai – dar viena strategija, kurią verta apsvarstyti, kai norima greitai pasiekti pažangos siekiant visiškai atsikratyti skolų, yra tiesioginės derybos su kreditoriais dėl mažesnių palūkanų! Tai reiškia, kad reikia tiesiogiai susisiekti su kiekvienu kreditoriumi telefonu arba el. paštu, paaiškinti situaciją ir paklausti, ar jie galėtų sumažinti su konkrečia paskola, kortele ar kt. susijusią bendrąją kredito kainą. Kreditoriai ne visada sutinka su tokiais prašymais, tačiau jei pavyksta, asmenys gali sutaupyti daug pinigų ilgalaikėje perspektyvoje, sumažindami kiekvieną mėnesį mokamų palūkanų sumą, todėl bendra paskolos ir (arba) skolos kaina apskritai yra daug mažesnė!

Išvada

Tačiau, vadovaudamiesi šiais patarimais, asmenys gali greitai pasiekti pažangos ir visiškai atsikratyti finansinių įsipareigojimų greičiau, nei manė esant įmanoma! Tačiau svarbu prisiminti, kad kiekvieno žmogaus situacija yra unikali, todėl prieš įgyvendindami bet kurią strategiją asmenys turėtų gerai apsvarstyti savo finansinę padėtį ir tik tada nuspręsti, kuris būdas jiems asmeniškai labiausiai tinka.