Kas yra kredito reitingas?

Kredito balas – tai jūsų kreditingumą atspindintis skaitinis rodiklis. Jis parodo, kiek tikėtina, kad patikimai grąžinsite skolą, ir turi įtakos paskolų ir kitų rūšių kreditų sąlygoms, palūkanų normoms ir prieinamumui. Geras kredito balas gali padėti lengviau įsigyti automobilį ar namą, apsidrausti ar net įsidarbinti.

Veiksniai, lemiantys jūsų kredito balą

Pagrindinės vartotojų informacijos agentūros, apskaičiuodamos jūsų kredito balą, remiasi penkiais pagrindiniais veiksniais: mokėjimų istorija, skolos sumos, kredito istorijos trukmė, naudojamų sąskaitų tipai ir naujausi užklausimai. Mokėjimų istorijai tenka didžiausia dalis viso kredito reitingo, todėl ji yra svarbiausias veiksnys, darantis įtaką jūsų reitingui. Kiti veiksniai, pavyzdžiui, pavėluoti mokėjimai, taip pat turės neigiamos įtakos jūsų reitingui. Kita vertus, reguliariai laiku atliekami mokėjimai padės gerokai padidinti reitingą.

Kaip pagerinti savo kredito balą

Kiekvieną mėnesį laiku apmokėkite visas sąskaitas – Pavėluoti mokėjimai neigiamai paveiks jūsų galimybes ateityje gauti paskolas ar kitas palankias sąlygas iš skolintojų, todėl svarbu kiekvieną mėnesį laiku sumokėti bent minimalų mokėtiną likutį, nepriklausomai nuo to, kas dar gali nutikti su jūsų finansais.

Stenkitės neviršyti 40% bet kurios konkrečios sąskaitos ar visų sąskaitų kartu panaudojimo rodiklio, kad išlaikytumėte optimalų šios kategorijos, kuri sudaro 40% visų vertinimo kriterijų, įvertinimą.

Ribokite sudėtingas užklausas – vertindami paraiškas dėl naujų kredito linijų, skolintojai paprastai atlieka sudėtingas užklausas, kurios gali laikinai sumažinti balus keliais taškais, todėl naujų šaltinių ieškokite tik tada, kai tai būtina.

Jei įmanoma, stenkitės, kad prašymai dėl naujų kredito linijų būtų teikiami ne rečiau kaip kas šešis mėnesius, kad jų bendras poveikis balams nebūtų pernelyg didelis ir ilgalaikis, nes „kietos užklausos” išlieka matomos dvejus metus po to, kai jos buvo pateiktos iš pradžių, tačiau praėjus pirmiesiems dvylikai mėnesių jų reikšmė pradeda mažėti, jei per šį laikotarpį taip pat nepateikiama papildomų prašymų.

Pasirūpinkite, kad neuždarytumėte nenaudojamų kortelių – nenaudojamų sąskaitų uždarymas gali atrodyti gera idėja, tačiau kartais tai gali labiau pakenkti rezultatams, nei jiems padėti, nes šios eilutės – tai turimas atnaujinamasis skolos pajėgumas, kurį prireikus ateityje būtų galima panaudoti, tačiau dėl jo nebuvimo prieiga prie jo nebūtų visiškai atimta.

Stebėkite savo pažangą

Norint stebėti reitingų pokyčius laikui bėgant, naudinga kiekvieną ketvirtį nustatyti priminimus, skatinančius peržiūrėti internete, kur visi trys pagrindiniai biurai kartą per metus nemokamai pateikia savo dabartines ataskaitas, kad prireikus galėtumėte pasinaudoti šiuo pasiūlymu ištisus metus. Atkreipdami dėmesį į pokyčius, vykstančius su įvairiomis sąskaitomis, vartotojai turi galimybę atitinkamai koreguoti, kol situacijos netapo pakankamai rimtos, kad reitingai būtų sugadinti visam laikui.. Be to, supratimas, kaip nustatomi balai, padeda atsakingai ir užtikrintai priimti sprendimus ir ateityje. Turint teisingą informaciją, galima kontroliuoti savo kredito likimą, o ne pasikliauti išoriniais šaltiniais, kurie lemia bendrą finansinę sėkmę ateityje..

Priimdami išmintingus finansinius sprendimus dabar, vėliau labai atsipirksite, nes kredito balai vis dažniau tampa būtinu veiksniu prašant paskolų, hipotekos ar kitų finansavimo formų. Būtinai skirkite laiko suprasti veiksnius, kurie lemia jūsų kredito balą, ir, jei įmanoma, imkitės veiksmų jam pagerinti. Tai padės ateityje užsitikrinti geresnes skolintojų sąlygas ir palūkanų normas.