Kas yra kredito unija?

Kredito unijos yra pelno nesiekiančios finansų įstaigos, kurios priklauso ir yra valdomos jų narių. Jos teikia įvairias paslaugas, pradedant pagrindinėmis bankininkystės paslaugomis ir baigiant konsultacijomis dėl investicijų, taip pat kredito ir paskolų paslaugomis. Kredito unijos paprastai teikia savo nariams asmeniškesnes paslaugas nei tradiciniai bankai, taip pat užtikrina didesnę santaupų grąžą. Be to, jose dažnai taikomi mažesni mokesčiai ir palūkanų normos, todėl jos yra patraukli alternatyva didiesiems bankams ir kitoms finansų įstaigoms.

Kaip veikia kredito unijos?

Kredito unijos veikia pagal tą pačią teisinę sistemą kaip ir komerciniai bankai, tačiau daugiausia dėmesio skiria nebrangių arba visai nebrangių banko paslaugų teikimui savo nariams. Kiekvienas kredito unijos narys taip pat yra organizacijos savininkas, todėl gali dalytis pelnu, gaunamu iš kredito unijos veiklos.

Kredito unijos savo nariams išleidžia pajus arba indėlius, kurie reiškia nuosavybės teisę ir gali būti bet kada atsiimti be jokių baudų. Priklausomai nuo kredito unijos tipo ir dydžio, šie pajai gali būti derinami su kitomis sąskaitomis, pavyzdžiui, taupomosiomis ar atsiskaitomosiomis sąskaitomis. Į šias sąskaitas pervestos lėšos vėliau naudojamos investicijoms arba paskoloms kitiems kredito unijos nariams. Taip užtikrinama, kad visos lėšos būtų naudojamos atsakingai ir kad visi nariai gautų naudos iš kitų narių investicinės veiklos.

Kredito unijų nauda

Vienas iš svarbiausių privalumų stojant į kredito uniją yra tai, kad jos paprastai siūlo konkurencingas pinigų skolinimosi palūkanas, palyginti su tradiciniais bankais ar kitomis finansų įstaigomis. Palūkanų normos gali būti gerokai mažesnės už komercinių skolintojų siūlomas palūkanų normas, todėl asmenims lengviau užsitikrinti reikiamą finansavimą ir kartu atsakingai valdyti savo skolas. Be to, kai kurios kredito unijos gali pasiūlyti lankstesnes grąžinimo sąlygas nei tradiciniai bankai, taip padėdamos skolininkams geriau valdyti savo finansus per tam tikrą laiką.

Dar vienas privalumas renkantis Kredito uniją yra tas, kad dauguma jų siūlo didesnę taupomųjų sąskaitų grąžą nei tradiciniai bankai. Be to, daugelis jų taiko mažesnius mokesčius, susijusius su tam tikromis operacijomis, pavyzdžiui, pervedimais ar naudojimusi bankomatais; tai gali padėti klientams ilgainiui sutaupyti pinigų, nes sumažėja brangūs priežiūros mokesčiai, susiję su kelių rūšių sąskaitų skirtingose vietose ar institucijose išlaikymu. Be to, kredito unijos dažnai taiko mažiau narystės reikalavimų apribojimų, todėl jos yra patraukli alternatyva asmenims, kurie gali neatitikti standartinių banko reikalavimų, pavyzdžiui, dėl prastos kredito istorijos arba nepakankamo turto ir (arba) pajamų lygio.

Galiausiai, daugelis žmonių jaučiasi patogiau pasitikėdami ne pelno siekiančia įstaiga, kai kalbama apie jų finansus, nes jie neturi jokių paskatų pasinaudoti klientais, kaip gali būti dideliame banke, kur pelnas yra svarbesnis už klientų poreikius ar pasitenkinimo reitingus! Šis jausmas gali suteikti vartotojams ramybę žinant, kad jie atiduoda savo pinigus į saugias rankas, ir tuo pat metu pasinaudoti puikiais šių įmonių siūlomais tarifais ir paslaugomis!

Renkantis kredito uniją

Renkantis Kredito uniją svarbu ištirti, ką kiekviena iš jų siūlo palūkanų normų ir paslaugų požiūriu, įskaitant pigias bankininkystės galimybes, tokias kaip nemokama prieiga prie sąskaitos, taip pat internetinės ir mobiliosios bankininkystės priemones, kad tiksliai žinotumėte, kiek mokėsite kiekvieną mėnesį, jei mokėsite! Taip pat turėtumėte išsiaiškinti, ar yra kokių nors specialių akcijų, pavyzdžiui, paskolų paketų su nuolaidomis, kurios gali padėti dar labiau sumažinti įmokas! Prieš pasirašydami sutartį įsitikinkite, kad supratote visas su ja susijusias sąlygas ir terminus, kad vėliau nebūtų jokių paslėptų staigmenų! Galiausiai nepamirškite paieškoti klientų atsiliepimų internete, kad sužinotumėte, ką apie šią įstaigą mano kiti!

Išvada

Kredito unijos yra puiki alternatyva tradiciniams bankams, kai reikia gauti paskolas už prieinamą kainą ir didelę grąžą iš taupomųjų sąskaitų, taip pat siūlo klientams individualų aptarnavimą ir ne tokius griežtus tinkamumo reikalavimus, todėl jomis galima naudotis net jei jūsų kredito balas nėra labai geras! Jie taip pat remiasi tokiomis pagrindinėmis vertybėmis kaip patikimumas ir atsakomybė, todėl galite būti ramūs, žinodami, kad jūsų sunkiai uždirbti pinigai niekada nebus panaudoti ne pagal paskirtį ir jais nebus pasinaudota! Taigi, nesvarbu, ar jums reikia papildomų lėšų neatidėliotinoms išlaidoms, ar tiesiog norite geresnės santaupų grąžos, pasidomėkite, ką šiandien gali pasiūlyti vietinės ir (arba) regioninės kredito unijos – tikėtina, kad ir čia rasite jums puikiai tinkantį pasiūlymą!