Kas yra pasipriešinimo ir palaikymo lygiai?

Pasipriešinimas ir palaikymas yra pagrindinės techninės analizės, kuri yra vertybinių popierių vertinimo metodas, pagrįstas praeities kainų ir apimties duomenimis, sąvokos. Pasipriešinimo ir palaikymo lygiai – tai kainos taškai, kuriuose vertybiniai popieriai gali pakeisti kryptį arba pristabdyti dabartinę tendenciją.

Pasipriešinimas

Pasipriešinimas – tai kainos lygis, ties kuriuo vertybinis popierius greičiausiai patirs pardavimo spaudimą, todėl jam bus sunku jį įveikti ir tęsti augimo tendenciją. Pasipriešinimo lygiai paprastai susiformuoja, kai vertybinio popieriaus kaina pasiekia lygį, kurį rinka laiko pervertintu, ir investuotojai pradeda išparduoti turimas akcijas.

Palaikymas

Parama yra priešinga pasipriešinimui ir yra kainos lygis, ties kuriuo vertybinis popierius gali patirti pirkimo spaudimą, dėl kurio jis gali atšokti ir tęsti mažėjimo tendenciją. Palaikymo lygiai paprastai susiformuoja, kai vertybinio popieriaus kaina pasiekia lygį, kurį rinka laiko nepakankamai įvertintu, ir investuotojai pradeda supirkinėti vertybinius popierius.

Pasipriešinimo ir palaikymo lygių nustatymas

Pasipriešinimo ir palaikymo lygius galima nustatyti naudojant įvairias techninės analizės priemones, pavyzdžiui, tendencijų linijas, slankiuosius vidurkius ir grafikų modelius. Šios priemonės gali padėti investuotojams nustatyti pagrindinius lygius, ties kuriais tikėtina, kad vertybinis popierius pakeis kryptį arba pristabdys dabartinę tendenciją.

Pavyzdžiui, tendencijos liniją galima nubrėžti sujungiant vertybinių popierių aukščiausius arba žemiausius taškus per tam tikrą laikotarpį. Jei vertybinių popierių tendencija yra kylanti, tendencijos linija bus nubrėžta išilgai žemumų ir gali veikti kaip palaikymo lygis. Jei vertybinis popierius peržengia tendencijos liniją, tai gali reikšti tendencijos pasikeitimą. Kita vertus, jei vertybinių popierių tendencija yra mažėjanti, tendencijos linija bus brėžiama išilgai aukštumų ir gali būti pasipriešinimo lygis.

Pasipriešinimo ir palaikymo lygių svarba

Pasipriešinimo ir palaikymo lygiai yra svarbūs, nes jie gali suteikti investuotojams potencialius įėjimo ir išėjimo iš rinkos taškus. Pavyzdžiui, jei vertybinis popierius artėja prie pagrindinio pasipriešinimo lygio, investuotojams gali būti palankus metas išparduoti turimas akcijas. Kita vertus, jei vertybinis popierius artėja prie pagrindinio palaikymo lygio, investuotojams gali būti palankus metas įsigyti vertybinį popierių.

Svarbu pažymėti, kad pasipriešinimo ir palaikymo lygiai nėra garantuoti ir gali būti pralaužti rinkos jėgų. Todėl investuotojams svarbu šiais lygiais naudotis kaip orientyru, o ne aklai jais pasikliauti.

Išvada

Apibendrinant galima teigti, kad pasipriešinimas ir palaikymas yra pagrindinės techninės analizės sąvokos, kurios reiškia kainų lygius, ties kuriais vertybinis popierius gali pakeisti kryptį arba sustabdyti dabartinę tendenciją. Šiuos lygius galima nustatyti naudojant įvairias techninės analizės priemones ir jie gali suteikti investuotojams potencialius įėjimo į rinką ir išėjimo iš jos taškus. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad pasipriešinimo ir palaikymo lygiai nėra garantuoti ir gali būti pralaužti rinkos jėgų.