Lizingas ar paskola – ką rinktis?

Daugeliui žmonių automobilio pirkimas yra vienas iš įdomiausių ir svarbiausių pirkinių. Turint tiek daug galimybių rinktis, įskaitant paskolas automobiliams ir išperkamąją nuomą, gali būti sunku žinoti, kuris variantas jums tinkamiausias. Abu variantai turi privalumų ir trūkumų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti priimant sprendimą. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius automobilių paskolų ir automobilių išperkamosios nuomos skirtumus, kad padėtume jums nustatyti, kuris pasirinkimas jums gali būti tinkamiausias.

Automobilių paskolos

Paskolos automobiliams – tai tam tikros rūšies užtikrinta paskola, kuri naudojama automobilio įsigijimui finansuoti. Paprastai, imdami paskolą automobiliui, kas mėnesį arba kas dvi savaites mokėsite fiksuotus mokėjimus nuo dvejų iki septynerių metų (arba ilgiau). Kiekvieną mėnesį mokama suma priklausys nuo jūsų kredito reitingo ir paskolos sąlygų. Pasibaigus paskolos terminui, automobilis taps jūsų nuosavybe.

Automobilių paskolų privalumai:

 • Pasibaigus paskolos terminui automobilis priklauso jums iš karto
 • Galite pritaikyti pagal savo pageidavimus be papildomų mokesčių ar apribojimų
 • Palūkanų normos gali būti mažesnės nei išperkamosios nuomos dėl užstato reikalavimų
 • Nuosavybės teisė perduodama iš karto po viso mokėjimo

Automobilių paskolų trūkumai:

 • Esate atsakingi už visas techninės priežiūros ir remonto išlaidas
 • Mėnesinės įmokos gali būti didesnės dėl palūkanų normos reikalavimų

Automobilių lizingas

Automobilių lizingas – tai vartotojo ir finansų bendrovės (pvz., banko ar prekybos atstovybės) susitarimas, leidžiantis tam tikrą laikotarpį naudotis automobiliu iš anksto nustatytomis sąlygomis, dėl kurių susitaria abi šalys. Paprastai kalbant, lizinguodami automobilį mokėsite reguliarias mėnesines įmokas, kurių dydis priklauso nuo to, kiek kilometrų planuojate nuvažiuoti ir kiek laiko planuojate jį laikyti. Pasibaigus išperkamosios nuomos terminui, automobilį galite grąžinti arba įsigyti už iš anksto nustatytą kainą.

Automobilių lizingo privalumai:

 • Mažesnės mėnesinės įmokos nei perkant automobilį su paskola
 • Galimybė pasibaigus lizingo laikotarpiui grąžinti lizinguojamus automobilius nesumokant pinigų
 • Galimybė dažniau atnaujinti automobilius, nes yra trumpesnių išperkamosios nuomos terminų

Automobilių lizingo trūkumai:

 • Apribojimai dėl bendro per metus nuvažiuotų kilometrų skaičiaus
 • Mokesčiai už viršytą ridą
 • Negalima pritaikyti automobilio be papildomų mokesčių
 • Papildomi mokesčiai už išankstinį nuomos sutarties nutraukimą

Sprendimo priėmimas

Galiausiai, sprendžiant, ar finansuoti automobilį paskola, ar rinktis Auto lizingą, svarbu atsižvelgti į savo biudžetą ir gyvenimo būdą. Tiems, kurie ieško mažesnės mėnesinės įmokos ir neplanuoja automobilio laikyti ilgiau nei dvejus ar trejus metus, išperkamoji nuoma gali būti geresnis variantas, jei tik neviršija ridos limitų. Kita vertus, jei norite, kad automobilis taptų visiška jūsų nuosavybe, ir ketinate jį laikyti ilgiau nei ketverius metus, tinkamesnis gali būti finansavimas automobilio paskola.

Kad ir ką nuspręstumėte, norint priimti pagrįstą sprendimą ir užtikrinti, kad gautumėte geriausią įmanomą pasiūlymą, svarbiausia suprasti, kaip veikia kiekviena iš šių priemonių. Turėdami visa tai omenyje, turėtumėte būti pakeliui į jums ir jūsų biudžetui tinkamo sprendimo priėmimą.