Paskola automobiliui

Paskolos automobiliams – tai paskolos, kuriomis finansuojamas transporto priemonės, paprastai automobilio, įsigijimas. Ši finansavimo forma leidžia pirkėjams už transporto priemonę mokėti dalimis per tam tikrą laiką, o ne sumokėti visą sumą iš anksto. Paskolos automobiliams dažnai užtikrinamos įsigyjamos transporto priemonės verte ir pirkimo metu gali būti reikalaujama sumokėti vienkartinę pradinę įmoką arba ją pakeisti.

Automobilių paskolų tipai

Šiuo metu rinkoje yra keletas automobilių paskolų rūšių. Tai gali būti:

 • Trumpalaikės automobilių paskolos – paprastai jos grąžinamos per 12 mėnesių ar trumpiau, o jų palūkanų normos paprastai būna didesnės nei kitų rūšių automobilių paskolų.
 • Vidutinės trukmės paskolos automobiliams – šios paskolos, priklausomai nuo paskolos sąlygų, paprastai grąžinamos per 12-36 mėnesius, o jų palūkanų normos paprastai būna mažesnės nei trumpalaikių paskolų automobiliams.
 • Ilgalaikės automobilių paskolos – jų trukmė gali būti nuo 36 mėnesių iki 7 metų, o palūkanų normos gerokai mažesnės nei trumpalaikių ar vidutinės trukmės automobilių paskolų.
 • Lizingo sutartys – Lizingo sutartys techniškai nelaikomos „paskolomis”, nes jos nesusijusios su pinigų skolinimusi. Veikiau lizingo sutartyse numatyta mokėti mėnesines įmokas už naudojimąsi automobiliu sutartą laikotarpį (paprastai nuo 24 iki 48 mėnesių). Pasibaigus lizingo sutarčiai, galite pasirinkti išpirkti arba grąžinti lizinguojamą transporto priemonę be jokių papildomų įsipareigojimų.

Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis paskolą automobiliui

Renkantis automobilio paskolą svarbu atsižvelgti į keletą veiksnių, pvz:

 • Palūkanų normą – nuo paskolos palūkanų normos priklausys, kiek kas mėnesį mokėsite per visą paskolos laikotarpį. Svarbu palyginti skirtingų skolintojų siūlomas palūkanų normas prieš pasirenkant vieną iš jų, kad galėtumėte gauti geriausią įmanomą pasiūlymą. Taip pat nepamirškite, kad trumpesnio termino paskoloms paprastai taikomos didesnės palūkanų normos, o ilgesnio termino paskoloms paprastai taikomos mažesnės palūkanų normos, todėl, rinkdamiesi paskolos tipą, būtinai atsižvelkite į tai.
 • Mokesčiai ir rinkliavos – įvairūs skolintojai, be skelbiamos palūkanų normos, gali taikyti papildomus mokesčius ir rinkliavas, todėl svarbu, kad prieš pasirašydami paskolos sutartį su jais, patikrintumėte, kokie tai yra mokesčiai ir rinkliavos. Pavyzdžiai gali būti vėluojančių mokėjimų mokesčiai arba papildomi steigimo mokesčiai, kurie, jei iš anksto neįtrauksite jų į savo skaičiavimus, laikui bėgant gali padidinti jūsų bendras išlaidas.
 • Priklausomai nuo skolintojo, kai kurie paskolos produktai gali turėti papildomų funkcijų, pavyzdžiui, perskolinimo galimybę, išankstinio grąžinimo galimybes arba kompensacines sąskaitas, kai bet koks lėšų perteklius kompensacinėje sąskaitoje kiekvieną mėnesį mažina jūsų mokėtinas mėnesines įmokas, kol jas panaikina bet kokie papildomi iš tos sąskaitos išleisti pinigai. Į visas šias savybes reikėtų atsižvelgti svarstant, kuris produktas jums labiausiai tinka, atsižvelgiant į jūsų individualias aplinkybes bet kuriuo konkrečiu metu, taip pat ir per paskolos grąžinimo laikotarpį, todėl visada pirmiausia turėkite tai omenyje, prieš pasirinkdami bet kurį skolintojų siūlomą produktą, taip pat ir internetinius, kurie šiais laikais juos siūlo tiesiogiai!

Svarbūs aspektai imant paskolą automobiliui

Prieš imant bet kokią paskolą, ypač ilgalaikę, pavyzdžiui, automobilio paskolą, svarbu atlikti tam tikrą tyrimą, nes gali būti geresnių alternatyvų, kurios gali padėti sutaupyti pinigų, jei jas tinkamai išanalizuosite, o ne žiūrėsite tik į pagrindines kainas! Verta apsvarstyti šiuos dalykus, tačiau jais neapsiribojant:

 • Ar draudimo bendrovės taiko kokius nors naudojimo apribojimus? Daugelis draudikų nustato apribojimus, kaip galima naudoti automobilius, įsigytus pagal finansavimo sandorius, dėl kurių galiausiai gali vėl padidėti išlaidos, jei apie tai pamirštama iš pradžių svarstant dalykus;
 • Ar man reikės tarpinio draudimo? Tarpų draudimas padengia bet kokį trūkumą tarp to, kas yra skolinga, ir to, ką iš tikrųjų išmokėjo draudikai, jei įvyktų incidentas, dėl kurio automobilis būtų visiškai nurašytas;
 • Ar geriau gauti finansavimą iš pardavėjo? Nebūtinai, nors patrauklūs pasiūlymai kartais gali atrodyti viliojantys, nes, galiausiai, bendraujant tiesiogiai su banku ir (arba) skolintojais, dažnai galima gauti konkurencingesnę kainą, daugiausia dėl padidėjusios konkurencijos, kuri dabar vyksta šiame sektoriuje nuo interneto eros pradžios;
 • Su kokiomis sąlygomis aš sutinku? Terminai ir sąlygos labai skiriasi tiek tarp skolintojų, tiek ir tarpininkų, todėl visada atidžiai perskaitykite ir pažymėkite viską, kas atrodo svarbu, prieš pradėdami procesą;
 • Kokių kitų galimybių aš čia pasigedau? Su automobilių pirkimu / finansavimu gali būti susijusios ne tik kaina, bet ir kitos išlaidos, pvz., garantijos ir aptarnavimo planai, todėl visada patikrinkite visą vaizdą, įskaitant susijusius dalykus, net jei iš pirmo žvilgsnio jie gali atrodyti nereikalingi!

Išvada

Paskolos automobiliui paėmimas gali būti svarbus finansinis sprendimas, todėl svarbu iš anksto atlikti tyrimus prieš įsipareigojant konkrečiam produktui ar skolintojui. Įsitikinkite, kad suprantate visus su paskolos ėmimu susijusius mokesčius ir rinkliavas ir kokias kitas galimybes galite praleisti. Įsitikinkite, kad jus tenkina visos su paskola susijusios sąlygos ir terminai, ir visada atidžiai perskaitykite sutartis prieš ką nors pasirašydami. Galiausiai, apsvarstykite galimybę įsigyti draudimo tarpą, kad apsisaugotumėte, jei jūsų automobilis dėl kokių nors priežasčių būtų nurašytas per patį paskolos grąžinimo laikotarpį, todėl visada atsižvelkite į tai ir į savo sprendimo priėmimo procesą, rinkdamiesi geriausią galimą paskolos rūšį apskritai!