Paskolos iš žmonių

Pastaraisiais metais tarpusavio paskolos (P2P), kurios dar žinomos, kaip paskolos iš žmonių, tapo populiaria skolinimosi galimybe. P2P paskola – paskola be užstato, leidžianti asmenims ar įmonėms skolintis pinigų tiesiogiai iš kitų žmonių, o ne iš tradicinės finansų įstaigos, pavyzdžiui, banko ar kredito unijos. Asmenys ir įmonės gali gauti lėšų per internetinius tarpusavio skolintojus, kurie palengvina šį procesą savo platformoje suderindami skolintojus ir skolininkus.

Šis skolinimo būdas išpopuliarėjo dėl patogumo ir lankstumo. Skirtingai nei tradiciniai bankai, P2P skolintojai dažnai siūlo greitą patvirtinimą su mažomis palūkanų normomis ir be išankstinių mokesčių ar užstato reikalavimų. Skolininkai taip pat gali gauti didesnes paskolų sumas už konkurencingas palūkanų normas, ir visa tai jiems nereikia tvarkyti dokumentų ar atlikti ilgai trunkančių tinkamumo užtikrinimo procesų, kurie paprastai būna susiję su tradiciniais bankais.

Kaip veikia tarpusavio skolinimas?

P2P skolinimo koncepcija paprasta: individualūs investuotojai suteikia kapitalą paskoloms, o internetinė platforma palengvina lėšų pervedimą tarp paskolos gavėjų ir skolintojų. Paprastai šios platformos, prieš patvirtindamos sandorį, patikrina abi sandorio šalis, užtikrindamos, kad investicijos būtų saugios ir kad grąžinimo grafikai būtų priimtini abiem dalyvaujančioms šalims.

Platformai patvirtinus, lėšos pervedamos tiesiai į paskolos gavėjo sąskaitą. Tuomet paskolos gavėjas atlieka reguliarius mokėjimus, kad laikui bėgant grąžintų pagrindinę sumą ir visas palūkanas pagal susitarimą dėl grąžinimo plano. Kai paskola visiškai grąžinama, skolintojams grąžinama pagrindinė suma ir visos uždirbtos palūkanos.

Tarpusavio paskolų privalumai

Vienas didžiausių P2P paskolų privalumų, palyginti su tradicinėmis bankų paskolomis, yra greitis: paraiškos gali būti patvirtintos per kelias minutes ar valandas, o ne per kelias dienas ar savaites dėl automatinių sprendimų priėmimo modelių, naudojamų daugelyje platformų. Dėl to jos idealiai tinka tiems, kuriems greitai reikia pinigų, bet kurie nenori laukti ilgų patvirtinimo procesų, būdingų tradiciniams bankams.

Be to, tokio tipo paskoloms nereikia daug dokumentų ar ilgų paraiškos formų; dauguma skolintojų, norėdami greitai patvirtinti jūsų paraišką, reikalauja tik pagrindinės informacijos, pavyzdžiui, jūsų vardo, pavardės, adreso ir pajamų dydžio. O kadangi gaunant P2P paskolą nereikalaujama užstato, jums nereikės rizikuoti prarasti jokio vertingo turto, jei laiku negrąžinsite skolos.

Kitas svarbus tarpusavio paskolų privalumas yra prieinamumas: skirtingai nuo kai kurių griežtesnės bankų skolinimo politikos, kuri riboja asmenų, galinčių skolintis pinigų, skaičių pagal kredito balų reikalavimus, dauguma P2P skolintojų atsižvelgs į pareiškėjus nepriklausomai nuo jų kredito būklės – net ir blogus kredito balus turintys asmenys vis tiek gali gauti paskolą, jei jie atitinka tam tikrus tinkamumo kriterijus, kuriuos platforma patikrina automatinio patikrinimo proceso metu.

Galiausiai, be patogios prieigos ir greito patvirtinimo, daugelis tarpusavio skolinimo platformų taip pat siūlo konkurencingas palūkanų normas, kurios kai kuriais atvejais gali padėti paskolos gavėjams sutaupyti tūkstančius, palyginti su tuo, kiek jie mokėtų už tradicinę banko paskolą, todėl jos yra patraukli alternatyva tiems, kurie ieško finansavimo galimybių.

Su tarpusavio paskolomis susijusi rizika

Nors P2P paskolos, palyginti su tradicinėmis bankų finansavimo galimybėmis, gali būti naudingesnės dėl patogumo, lankstumo ir sutaupytų lėšų , yra tam tikra su šia skolinimosi forma susijusi rizika, kurią reikėtų apsvarstyti prieš pasirašant sutartį.. Pirma, kadangi dauguma platformų nereikalauja jokio užstato, yra didesnė rizika, kad paskolos gavėjai gali nevykdyti savo mokėjimų, nes jų niekas nesaisto, išskyrus jų pažadą. Antra , nors daugelis platformų siūlo automatizuotus sprendimų priėmimo modelius, kurie sutrumpina apyvartos laiką, jie ne visada gali atrinkti tam tikrus veiksnius, pavyzdžiui, mokėjimų istoriją, kurie gali būti svarbūs vertinant, ar asmuo turėtų atitikti paskolos suteikimo sąlygas.

Todėl verta iš anksto atlikti tyrimą, kad žinotumėte, kokios palūkanų normos turėtumėte tikėtis. Galiausiai svarbu atkreipti dėmesį, kad kai kuriose jurisdikcijose gali būti nustatytos papildomos taisyklės, taikomos tokio tipo finansavimo susitarimams, todėl prieš pasirašydami sutartį per greitai atlikite namų darbus!