Paskolos sutartis

Paskolos sutartis

Paskolos sutartis nėra dokumentas, išliekantis identišku bet kokioje situacijoje, bet kokiose aplinkybėse. Paskolos sutarties turinys, jos punktai ir kiti teisiniai aspektai didžiąja dalimi priklauso nuo aplinkybių, kuriomis ji yra naudojama. Paskolos sutartis naudojama paskolai tarp dviejų individualių asmenų įtvirtinti bus visai kitokia nei norint gauti greitąjį kreditą. Net pastaruoju atveju sutartis skirsis nuo paskolos sumos, termino ir kitų aplinkybių: paprasčiausiam ir pigiausiam greitajam kreditui bus naudojama visai kita paskolos sutartis nei ilgalaikėms būsto paskoloms ar refinansavimui.

Internete pateikiami šablonai dažniausiai yra tinkami tik nedidelės vertės paprastosioms paskoloms (dažniausiai be palūkanų) sudaryti tarp dviejų privačių asmenų. Komplikacijos atsiranda pridedant daugiau šalių, palūkanų mokėjimas ir kitas sąlygas. Tačiau jei paskola yra paprasta ir nedidelės sumos, tuomet tokių sutarčių pilnai pakanka sudaryti teisiškai galiojančią sutartį dėl paskolos. Tuo tarpu greitieji kreditai ir panašaus tipo paskolų sutartys, kurios yra sudaromos tarp privataus asmens ir juridinio vieneto (banko, kreditoriaus, kredito unijos ar kitos finansinės institucijos, besispecializuojančios paskolų teikime), turės visai kitą turinį ir formą.

Pateikiame keletą nuorodų į paprasčiausias paskolų sutarties formas, kurių pakaks beveik visose gyvenimiškose situacijose: Rekvizitai.lt ir Infolex.lt