Paskolų palyginimas: kaip pasirinkti skolintoją?

Nesvarbu, ar ieškote paskolos asmeninėms, ar verslo reikmėms, labai svarbu palyginti paskolas ir pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį skolintoją. Tai gali būti pribloškiantis procesas, atsižvelgiant į tai, kad rinkoje yra daug skolintojų, siūlančių įvairių rūšių paskolas su skirtingomis sąlygomis. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip palyginti paskolas ir priimti pagrįstą sprendimą, kuris skolintojas jums tinka.

Įvertinkite skirtingus skolintojus

Lyginant paskolas, svarbu atsižvelgti į visus veiksnius, susijusius su skolintojo pasirinkimu. Pradėkite vertinti skirtingus skolintojus pagal reputaciją, klientų atsiliepimus ir siūlomas paslaugas. Vykdydami šį procesą, ištirkite kiekvieno skolintojo palūkanų normas, mokesčius, terminus ir sąlygas, grąžinimo laikotarpius ir kitus reikalavimus. Įsitikinkite, kad pasirinktas skolintojas turi gerą reputaciją, yra finansiškai stabilus ir siūlo konkurencingas palūkanų normas.

Žinokite savo kredito reitingą

Kreipiantis dėl paskolos labai svarbus jūsų kredito balas. Jei jūsų kredito balas yra prastas arba visai neturite kredito istorijos, gali būti nelengva gauti paskolos patvirtinimą iš tradicinių skolintojų, tokių kaip bankai ar kredito unijos. Tačiau yra keletas internetinių skolintojų, kurie siūlo blogas kredito paskolas su palankesnėmis sąlygomis nei tos, kurias siūlo įprastos įstaigos. Taigi renkantis skolintoją labai svarbu suprasti savo kredito balą.

Palyginkite paskolų parinktis

Kai nustatėte potencialius skolintojus, atitinkančius jūsų kriterijus, metas palyginti kiekvieno iš jų siūlomas paskolų galimybes. Atkreipkite dėmesį į palūkanų normą ir bendrą paskolos kainą (įskaitant mokesčius), taip pat į bet kokias kitas susijusias išlaidas, pavyzdžiui, baudas už išankstinį paskolos grąžinimą ar tvarkymo mokesčius, kurie, jei į juos iš anksto neatsižvelgiama, laikui bėgant gali padidėti. Taip pat būtinai patikrinkite, kiek lankstūs yra jų mokėjimų grafikai ir ar jie siūlo kokių nors papildomų funkcijų, pavyzdžiui, refinansavimo galimybes, jei paskolos sutarties galiojimo laikotarpiu pasikeistų jūsų situacija.

Apsvarstykite kitus veiksnius

Be palūkanų normų ir mokesčių, susijusių su paskolos ėmimu, yra ir kitų veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš priimant sprendimą:

  • Paskolos grąžinimo laikas: Kaip greitai jie apdoroja paraiškas? Ar jie turi skirtingus terminus, priklausomai nuo paskolos gavėjo tipo? Kiek laiko užtrunka, kol lėšos pervedamos? Ar yra galimybė taikyti pagreitintą paraiškų teikimo procesą?
  • Klientų aptarnavimas: Ar skolintojas gerai aptarnauja klientus? Ar jų atstovai išmano apie savo produktus? Ar jų pagalbos kanalai lengvai pasiekiami telefonu arba el. paštu? Ar jie siūlo pagalbą pokalbiais internetu?
  • Privatumo politika: Kokius duomenis skolintojas renka apie savo klientus? Ar jis dalijasi šia informacija su trečiosiomis šalimis be sutikimo? Ar klientų duomenys yra apsaugoti nuo neteisėtos prieigos ar piktnaudžiavimo? Prieš užsiregistruodami perskaitykite atsiliepimus

Nepamirškite perskaityti klientų, kurie turėjo reikalų su konkrečiu skolintoju, atsiliepimų. Jie gali suteikti vertingų įžvalgų apie tai, kokia yra jų reputacija paskolų kokybės, klientų aptarnavimo lygio ir kitų svarbių su paskolų ėmimu susijusių sričių, pavyzdžiui, privatumo apsaugos politikos ir t. t. Todėl prieš tai skirkite laiko nuodugniam patikrinimui!

Laikydamiesi šių patarimų, būsite geriau pasirengę palyginti paskolas ir pasirinkti jūsų poreikius atitinkantį skolintoją.