Sindikuotos paskolos

Sindikuota paskola – tai susitarimas tarp grupės skolintojų, kurie vienam skolininkui suteikia didelę kapitalo sumą. Ji paprastai naudojama įmonių pasaulyje, kai įmonėms reikia skolintis pinigų didelėms investicijoms arba įsigijimams. Ši paskolos rūšis tapo populiari tarp bankų ir kitų finansų įstaigų dėl rizikos diversifikavimo, nes tokiu būdu rizika, susijusi su pinigų skolinimu, paskirstoma kelioms šalims, o ne pasikliaujama tik vienu skolintoju.

Kokie yra sindikuotos paskolos privalumai?

Didžiausias sindikuotosios paskolos privalumas yra tas, kad ji suteikia galimybę gauti daugiau kapitalo, nei būtų galima gauti iš atskirų skolintojų. Šios rūšies paskola taip pat suteikia paskolos gavėjui daugiau galimybių rinktis grąžinimo terminus ir palūkanų normas, nes keli skolintojai gali pasiūlyti skirtingas palūkanų normas ir sąlygas. Be to, paskolos gavėjui naudinga turėti kelis potencialius finansavimo šaltinius, į kuriuos jis galėtų kreiptis, jei negalėtų laiku grąžinti paskolos arba turėtų sunkumų vykdydamas paskolos grąžinimo įsipareigojimus.

Kas naudojasi sindikuotomis paskolomis?

Sindikuotomis paskolomis dažniausiai naudojasi didesnės korporacijos, kurioms reikia pasiskolinti pinigų didelėms investicijoms ar įsigijimams. Šios paskolos taip pat populiarios tarp bankų ir kitų finansų įstaigų, nes jos paskirsto riziką tarp kelių šalių, užuot pasikliovusios tik vienu skolintoju.

Sindikuotos paskolos sutarties sudarymas

Struktūrizuojant sindikuotosios paskolos sutartį, reikia atsižvelgti į keletą svarbių aplinkybių. Tarp jų yra šios:

  • Sutartyje dalyvaujančių skolintojų skaičių;
  • Kokių rūšių užstato bus reikalaujama iš paskolos gavėjo;
  • palūkanų norma (-os) ir grąžinimo sąlygos;
  • bet kokias prie sutarties pridedamas sąlygas;
  • kaip su paskola susiję mokesčiai ir išlaidos bus paskirstyti visoms dalyvaujančioms šalims;
  • Kas aptarnaus paskolą (t. y. rinks mokėjimus ir valdys bet kokią refinansavimo veiklą); ir
  • Kaip nuostoliai, atsiradę dėl įsipareigojimų nevykdymo, bus paskirstyti visoms susitarime dalyvaujančioms šalims. Sindikuotosios paskolos pasirašymo procesas

Nustačius visas detales, kiekvienas skolintojas, prieš išduodamas paskolos gavėjui savo paskolos dalį, turi ją pasirašyti. Paskolos pasirašymas apima paskolos gavėjo gebėjimo grąžinti skolą vertinimą, remiantis tokiais veiksniais kaip kreditingumas, pajamų lygis, turtas, įsipareigojimai, pinigų srautų prognozės ir bet kokie ankstesni įsipareigojimų nevykdymai ar bankrotai. Kai kiekvienas skolintojas patvirtina paskolą, lėšos iš kiekvieno skolintojo sąskaitos pervedamos į sąlyginio deponavimo sąskaitą, kurioje lėšos laikomos tol, kol bus išmokėtos pagal sindikuotos paskolos sutartyje nustatytas sąlygas.

Apibendrinimas

Sindikuotos paskolos suteikia paskolos gavėjams galimybę gauti didesnes kapitalo sumas, kurių nebūtų įmanoma gauti vien iš atskirų skolintojų, o rizika paskirstoma kelioms šalims, užuot pasikliovus tik vienos šalies kreditingumu. Suteikdamos paskolų gavėjams daugiau galimybių rinktis palūkanų normas ir grąžinimo terminus, šios paskolų rūšys suteikia daugiau lankstumo nei tradicinės paskolos, tačiau kartu užtikrina apsaugą nuo galimų nuostolių, atsirandančių dėl įsipareigojimų nevykdymo, taikant kruopščius paskolų pasirašymo procesus.