Teisiniai patarimai

Mes gyvename teisinėje valstybėje, todėl turėti bent kokius teisinius pagrindus yra būtinybė. Juk su teise mes susiduriame nuolatos ir niekada negali žinoti kada ir kokiomis aplinkybėmis įvyks sekantis susidūrimas. Teisė nėra vien tik įstatymai, kurie nustato teisėtos ir neteisėtos veiklos ribas. Teisė taip pat apibrėžia tam tikras socialinio elgesio taisykles, kurios užtikrina sklandų visuomenės funkcionavimą.

Mes kiekvienas turime savų interesų, todėl harmoningai jų sąveikai užtikrinti yra būtina sukurti bendras teisines normas, kurios būtų vienodos visiems. Tai reiškia, kad kiekvienas žmogus yra lygus prieš įstatymą ir neturi jokių privilegijų kitų individų atžvilgiu, kaip tai būdavo, pavyzdžiui, feodalizmo laikais, kuomet tam tikros kastos žmonės buvo aukščiau įstatymo.

Bet būtent todėl yra būtina šį bei tą išmanyti apie teisę: įstatymo ir jo niuansų žinojimas leis pasinaudoti visomis jums priklausančiomis teisėmis. Pavyzdžiui, ar žinote, kad mirus jūsų artimam giminaičiui, jūs turite teisę notarui pareikšti pretenzijas į turto paveldėjimą ir jei joks kitas suinteresuotas asmuo to nepadarys, jūs galėsite paveldėti velionio turtą? To nepadarius nė vienai suinteresuotai pusei, turto dalybos persikels į teismus ir viskas nebebus taip paprasta. Tai tik parodo, kad įstatymo išmanymas ir teisės žinojimas yra labai svarbus net ir tokiose situacijose su kuriomis daugelis iš mūsų anksčiau ar vėliau, dažniau ar rečiau vis tiek susiduriame.

Bet tam ir yra įvairiausi teisininkai: advokatai, prokurorai, notarai ir taip toliau. Jų darbas yra profesionaliai išmanyti teisę ir jos niuansus, kad paprastam žmogui nereikėtų sukti dėl to galvos. Tačiau ne visi turi pinigų samdyti teisininkus kiekvienu klausimu ar juolab turėti savo asmeninį teisininką, kuris visada atsakytų į iškylančius klausimus. Bet gera žinia yra ta, kad Lietuvoje veikia nemokamą teisinę pagalbą teikiančios institucijos, kurių tikslas yra padėti paprastiems žmonėms atsakyti į tam tikrus teisinius klausimus.

Tarp valstybinių institucijų tokią funkciją atlieka Valstybinė Darbo Inspekcija, kuri kiekvienam piliečiui atsako į su darbo teise susijusius klausimus. Tačiau yra ir kitų – nevalstybinių – organizacijų, kurios atlieka panašią funkciją. Teisės klinika ir viena iš tokių organizacijų. Tai yra teisę studijuojančių studentų kuruojamas projektas, kurio tikslas yra suteikti nemokamą teisinę pagalbą žmonėms, susidūrusiems su teisiniais sunkumais ar dėl kitų priežasčių ieškantiems teisinės konsultacijos.

Tačiau tokių institucijų ir organizacijų yra ir daugiau. Elementari paieška leis atrasti jas ir pasinaudoti nemokamomis teisinėmis konsultacijomis ir/ar sulaukti kvalifikuoto teisinio patarimo.

1 komentaras apie “Teisiniai patarimai”

  1. Pirkau kasko draudima automoiliui.Automobilisregistruotas Lietuvoje ir atitinka visus techninius reikalavimus,Pries atliekant technine automobilio apziura,buvo gauta pazyma,kad automobilis atitinka visus techninius reikalavimus ir tinka registracijai Lietuvoje.Siuo metu automobilis turi Lietuviska registracijos pazymejima,galiojancia tech.apziura.
    Kokia teise draudimo kompanija turi klausti AR automobilis buvo skirtas JAV rinkai ir r buvo eksploatuotas Amerikoje?Tuo paciu draudimo kompanija sumazina nuostoliu ismokas 30%.
    AR taip ner pazeidziamos Lietuvoje piliecio teises?

Komentarai yra išjungti.