Verslo paskolų tipai

Įvairaus dydžio įmonės vis dažniau naudojasi paskolomis, kad galėtų finansuoti savo veiklą, įsigyti reikalingos įrangos ir reikmenų arba plėsti savo paslaugas. Nors verslo paskolos būna įvairių rūšių, trys labiausiai paplitusios paskolų kategorijos yra terminuotos paskolos, kredito linijos ir komercinės hipotekos. Kiekviena paskolos rūšis turi aiškiai skirtingų privalumų ir trūkumų, kuriuos reikėtų atidžiai pasverti ir nustatyti, kuri iš jų geriausiai tinka konkrečioje situacijoje.

Terminuotos paskolos

Terminuotoji paskola paprastai yra pinigų suma, pasiskolinta iš skolintojo nustatytam laikotarpiui už sutartą palūkanų normą. Paskolos paskirtis gali skirtis, tačiau paprastai įmonės ją naudoja didelėms išlaidoms finansuoti, pavyzdžiui, įrangai įsigyti arba investicijoms į nekilnojamąjį turtą. Terminuotos paskolos dažnai užtikrinamos užstatu, pavyzdžiui, nekilnojamuoju turtu arba atsargomis, todėl skolintojas papildomai užsitikrina, kad gaus paskolos grąžinimą.

Privalumai:

 • Fiksuoti mokėjimai per iš anksto nustatytą laikotarpį: Tai leidžia įmonėms tiksliau planuoti pinigų srautus ir veiksmingiau planuoti išlaidas.
 • Užtikrintos sąlygos: Kadangi terminuotoms paskoloms paprastai reikalingas užstatas, skolintojai gali būti pasirengę taikyti konkurencingesnes palūkanų normas nei kitų rūšių finansavimo šaltiniai.
 • Lanksčios sąlygos: Priklausomai nuo skolintojo, su kuriuo dirbate, tipo, dažnai galite derėtis dėl grąžinimo terminų ir mokėjimų sumų, kad jos atitiktų jūsų verslo poreikius.

Trūkumai:

 • Ilgesni grąžinimo terminai: Terminuotosios paskolos gali būti teikiamos su ilgais grąžinimo terminais, kurie gali tęstis iki 10 metų ar ilgiau, todėl jos mažiau patrauklios įmonėms, ieškančioms skubaus finansavimo sprendimų.
 • Didesnės palūkanų normos: Palūkanų normos gali būti didesnės nei kitų rūšių finansavimo palūkanų normos dėl didesnės rizikos, kurią prisiima skolintojai, teikdami ilgesnės trukmės finansavimo galimybes.

Kredito linijos

Kredito linija iš esmės yra banko ar kitos finansų įstaigos suteiktas kreditas, kurį galima naudoti iki tam tikros ribos, kai tik paskolos gavėjui prireikia lėšų. Kredito linijoms paprastai taikomos didesnės palūkanų normos nei kitoms finansavimo formoms, nes paprastai nereikalaujama užstato, o pasikliaujama paskolos gavėjo kredito istorija, kad būtų užtikrintas jų grąžinimas.

Privalumai:

 • Greita prieiga prie kapitalo: Kredito linijos suteikia įmonėms daugiau lankstumo, nes jos gali pasinaudoti lėšomis pagal poreikį, o ne kiekvieną kartą, kai prireikia papildomų lėšų, iš naujo kreiptis dėl naujos paskolos.
 • Mažesnė palūkanų norma, palyginti su neužtikrintomis finansavimo formomis: Kadangi kredito linijos paprastai reikalauja tam tikro užstato (pvz., nekilnojamojo turto ar atsargų), skolintojai gali pasiūlyti konkurencingesnes palūkanų normas, nes su skolinimu susijusi rizika yra mažesnė dėl įkeisto turto naudojimo kaip užstato.

Trūkumai:

 • Kredito linijos paprastai turi mažesnius limitus nei tradicinės terminuotos paskolos, todėl jos gali netikti didesniems projektams, kuriems iš anksto reikia daug kapitalo.
 • Kintamos mokėjimų sumos : Kadangi linijoms paprastai taikomos kintamos palūkanų normos, paskolos gavėjai turi pasiruošti kintančioms įmokoms, priklausomai nuo rinkos sąlygų bet kuriuo metu.

Komercinės būsto paskolos

Komercinės hipotekos paskolos – tai paskolos, imamos specialiai komerciniam nekilnojamajam turtui, pavyzdžiui, biurų pastatams ar mažmeninės prekybos patalpoms, įsigyti. Šių rūšių paskolos paprastai teikiamos ilgesniais grąžinimo terminais (kai kuriais atvejais iki 15 metų) ir didesnėmis palūkanų normomis, palyginti su kitomis tradicinėmis finansavimo galimybėmis, nes su jomis susijusi rizika yra didesnė, kadangi skolintojai, tvirtindami šias paskolas, pirmiausia remiasi perkamo turto verte ir (arba) grynųjų pinigų srauto potencialu, o ne vien tik asmeninėmis ir (arba) verslo pajamomis ir (arba) kreditingumu.

Privalumai:

 • Galimybė pasinaudoti komercinės paskirties nekilnojamojo turto nuosavu kapitalu: Tai gali būti patraukli galimybė įmonėms, norinčioms įsigyti didelį nekilnojamąjį turtą, nes taip jos gali pasinaudoti savo turimo nekilnojamojo turto verte, kad įsigytų naujo turto.
 • Konkurencingos palūkanų normos: Kadangi komercinės hipotekos paskolos užtikrinamos pagrindiniu turtu, skolintojai gali taikyti konkurencingesnes palūkanų normas nei kitų rūšių finansavimas, nes nekilnojamojo turto perėmimas nuosavybėn yra papildoma garantija, kad paskolos bus grąžintos.

Trūkumai:

 • Ilgesni terminai: Kadangi šios paskolos dažnai teikiamos su ilgesniais grąžinimo terminais, paskolos gavėjams gali tekti grąžinti paskolą per ilgesnį laikotarpį, nei siūloma su tradicinėmis finansavimo galimybėmis, pavyzdžiui, terminuotomis paskolomis ar kredito linijomis.
 • Mažesnės paskolos ir turto vertės ribos: Tai reiškia, kad paskolos gavėjai gali negalėti pasiskolinti tiek daug pinigų, kiek jie galėtų pasiskolinti naudodamiesi kitos rūšies paskola.
 • Didesni uždarymo kaštai: Kadangi komercinės hipotekos paskoloms patvirtinti dažnai reikia daugiau dokumentų ir dokumentacijos, su šiomis paskolomis susijusios uždarymo išlaidos paprastai būna didesnės nei su tradicinėmis finansavimo galimybėmis.

Kaip matote, įmonėms, norinčioms įsigyti kapitalo arba palengvinti augimą, yra keletas skirtingų finansavimo galimybių. Renkantis, kuri finansavimo rūšis tinka jūsų verslui, svarbūs įvairūs veiksniai, pavyzdžiui, grąžinimo terminai, palūkanų normos, užstato reikalavimai ir susijusi rizika. Prieš priimant sprendimą svarbu atidžiai apsvarstyti visas galimybes ir atlikti įvairių finansavimo rūšių tyrimus. Tai padės užtikrinti, kad priimtumėte pagrįstą sprendimą, kuris geriausiai atitiktų jūsų verslo poreikius. Skirdami laiko skirtingoms finansavimo galimybėms suprasti, galite maksimaliai padidinti investicijų grąžą ir užtikrinti ilgalaikę savo verslo sėkmę.